bělení zubů image ošetřené zuby zuby foto
dentální hygiena style zubní ordinace modřany

Bělení zubů

Bělení zubů je moderní trend, jak docílit krásně bílých zubů a zářivého úsměvu. Zdokonalte svůj vzhled a staňte se ještě přitažlivějšími pro své okolí. Bělení zubů je velmi šetrné, rychlé a zaručuje trvalý efekt po dobu až 36 měsíců! Nabízíme Vám zářivý úsměv, za který se nebudete muset stydět a ostatní vám jej budou závidět. Proměňte sen ve skutečnost!

Techniky

Máme dva způsoby, kterými můžeme dosáhnout bílých zubů: Mechanicky - částice perlitu, vápence nebo silice obsažené v zubní pastě obrušují usazeniny z povrchu zubu a vrací jim původní geneticky danou barvu, která je u každého individuální. Chemicky (tzv. domácí nebo ordinační bělení) - gel obsahuje karbamid peroxid, který při styku s vodou uvolňuje kyslík. Působí v hloubce zubu a zbavuje jej nežádoucích pigmentů a přitom neporuší sklovinu.

Bělení zubů a pravidla bílé diety

Bělit je možné pouze dokonale zdravé nebo perfektně ošetřené zuby bez obnažených krčků popraskané skloviny či dalších nežádoucích problémů. Bez zánětu, krvácivosti dásně a ostatní měkké tkáně kolem chrupu. Pro těhotné a kojící matky nedoporučujeme podstupovat bělení zubů. Trvalost bílých zubů závisí na pravidlech tzv. bílé diety. Proto je nutné, v průběhu i několik týdnů až měsíců po celé bělící proceduře, si odepřít jídlo a nápoje s obsahem výrazných přírodních barviv (červené víno, kurkuma, kari, čaj, tabák, káva, červená řepa, apod.) a dodržovat velice přísnou a pravidelnou ústní hygienu.

Doporučení

Informujte svého ošetřujícího zubního lékaře, pokud jste již někdy v minulosti podstoupili jakékoli bělení zubů. Určitě mu oznamte, pokud jste alergičtí na některé léky či jiné látky a zda nejste alergičtí na peroxid a jiné látky obsažené v bělící hmotě. Pokud právě proděláváte jednu z mnoha infekčních onemocnění dutiny ústní či krku (angína, afty, opar, viróza), budete si muset na bělení zubů ještě nějaký čas počkat.




Copyright (c) 2010 MUDr. Nader Banitorof | zubní ordinace Modřany & zubní ordinace prahaCreated by M&A Solutions s.r.o.