Description: Pokud právě řešíte dilema, jaký druh sauny si do svého obydlí či na zahradu pořídit, možná byste měli vědět, na jakém principu jednotlivé druhy těchto zařízení fungují a jaký je mezi nimi hlavní rozdíl. Dá se říci, že principiálně je možno rozdělit tato relaxační a léčebná zařízení na dva typy, které se od sebe liší...

Princip fungování

Pokud právě řešíte dilema, jaký druh sauny si do svého obydlí či na zahradu pořídit, možná byste měli vědět, na jakém principu jednotlivé druhy těchto zařízení fungují a jaký je mezi nimi hlavní rozdíl. Dá se říci, že principiálně je možno rozdělit tato relaxační a léčebná zařízení na dva typy, které se od sebe liší především způsobem ohřívání objektů – v tomto případě nás, našich tělíček. Finské sauny jsou založeny na principu ohřívání vzduchu pomocí kamen. Teplý vzduch se šíří prostorem, a pak ohřívá naše těla. Na podobném principu funguje například i ústřední topení, které ohřívá vzduch v místnosti a ten pak ohřívá nás.

Neohřívejte vzduch, ale sebe

Co se týče infrasauny, žádná kamna zde nenajdete. Místnost je vybavena infračervenými zářiči, které neohřívají příliš mnoho okolní vzduch, ale přímo předměty, které s tímto zářením přicházejí do styku, to znamená například vaše svaly, kosti, klouby – zkrátka celého vašeho člověka, a to pěkně do hloubky. Nejde tedy o žádné povrchové ohřívání těla, ale o opravdové hloubkové prohřívání, od kterého se právě odvíjí onen léčebný účinek a efekt.